Posjeta Sajmu knjige

I ove godine su učenici naše škole, zajedno sa svojim profesorima, posjetili Sajam knjige u Banjaluci.

Tom prilikom su se učenici bavili i istraživačkim radom te su na taj način uspjeli saznati mnogo, kako o knjigama koje su se mogle pronaći na sajmu, tako i o samoj organizaciji i djelatnosti sajma.

Učenici su dobili odgovore na pitanja koja su to najtraženija djela, koji su sve izlagači zastupljeni kao i podatke o promocijama za vrijeme trajanja sajma.

Takođe su iskoristili priliku i saznali koji bi im to naslovi mogli pomoći u njigovom budućem profesionalnom napredovanju.

Posjetu Sajmu knjige smo iskoistili da spojimo zabavno i edukativno. Na nekoliko sati, dobili smo priliku da budemo i novinari koji istražuju i učenici koji uče.

A svoje utiske o ovoj posjeti Sajmu knjige, pretočili smo u riječi i fotografije.