Posjetili smo Sajam stijena, minerala, dragog i poludragog kamenja

Naši učenici SC “Ljubiša Mladenović” posjestili su Sajam stijena, minerala, dragog i poludragog kamenja u Kreševu.

Našu učenici su zajedno sa profesoricom hemije, Danijelom Rajković, posjetili Sajam stijena, minerala, dragog i poludragog kamenja u Kreševu, 9. oktobra 2021. godine.

Učenici imali su priliku da vide razne kristale, fosile, drago i poludrago kamenja za kojim izlagači tragaju tokom cijele godine kako bi ih predstavili baš na ovom Sajmu.

Srednjobosanski dio poznat je po kreševskom citrinu, ali i po hijalofanu čija su nalazišta u Busovači jedinstvena u svijetu.

Učenici su pored Sajma posjetili i Zemljani muzej.

Takođe, pogledali su i premijeru filma koji je govorio o samom projektu. Učenici naše škole su zajedno sa Udruženjem građana “Srce Pegaza” posjetili ovu manifestaciju koja se održava u sklopu projekta “Zvuci čekića jednog kovača – Afirmacija starih zanata”.

Takođe, zahvaljujemo se Udruženju građana “Pomozimo djeci” što nam je pomoglo u realizaciji naše aktivnosti.