Učenici

NAŠI UČENICI

• su aktivni nosioci vlastitog razvoja;
  • uče za život, a ne samo za ocjene, tj. učenje doživljavaju kao doprinos poznavanju struke i pripremi za profesionalno osposobljavanje ili nastavak školovanja;
  • istrajavaju na putu do postavljenog cilja i ne odustaju pred preprekama;
  • uče da znaju odrediti prioritete i da ne dopuste da ih drugi ometaju u tome;
  • usredsređeni su na vlastite vrijednosti i načela;
  • sami vrednuju vlastiti i rad drugih i tako grade realnu sliku o sebi;
  • uče da preuzimaju odgovornost za lični rezultat;
  • maksimalno koriste mogućnosti koje im se nude;
  • žele više i da se ne zadovoljavaju niskim pragom postignuća.

NAGRAĐENI UČENICI

Poznato je da u školi podjednako volimo i poštujemo sve naše učenike i da svi imaju ravnopravan tretman u svakom pogledu. Ipak, postoje učenici koji svojim radom i ponašanjem, opravdavaju razlog postojanja, misiju i ugled Škole, i zbog toga, zaslužuju da budu posebno nagrađeni.

U namjeri da podstičemo i njegujemo znanje, kao vrijednost koju stavljamo visoko na ljestvicu našeg sistema vrijednosti, izradili smo program nagrađivanja naših učenika.

Na svečanoj akademiji koju organizujemo povodom obilježavanja Dana Škole, proglašavamo i dodjeljujemo nagrade, najuspješnijem učeniku svakog odjeljenja, proglašavamo najuspješnije odjeljenje u školskoj godini, pohvaljujemo i nagrađujemo učenike učesnike u humanitarnim, volonterskim, sportskim i ostalim aktivnostima u kojima učenici tokom godine učestvuju.

Posebnu nagradu dodjeljujemo učeniku generacije. Naime, Univerzitet PIM, osnivač naše Škole,  dodjeljuje učeniku generacije STIPENDIJU za školovanje na nekom od fakulteta na PIM univerzitetu, po izboru učenika.

NAKON ZAVRŠENE SREDNJE ŠKOLE NAŠI UČENICI:

• pripremljeni ulaze na fakultet
  • samopouzdano nastupaju na tržištu rada
  • posjete nekoliko država i imaju početno iskustvo putnika-istraživača
  • razvijaju afinitet prema nekom sportu
  • prate kulturna dešavanja u okruženju

ŠTA O ŽIVOTU U SREDNJOJ ŠKOLI KAŽU NAŠI UČENICI:

Dani provedeni u srednjoj školi za mene su bitan dio života jer se tada formiramo kao ličnosti.
Pavle Stanetić
Učenik
Za mene je srednja škola druga kuća zato što se osjećam opušteno, imam dobre drugare i profesore. Najviše mi se sviđa što u okviru nastave fizičkog vaspitanja odlazimo na kuglanje i plivanje.
Vladimir Hrvaćanin
Učenik
U srednjoj školi stičem nova znanja i nove prijatelje. U odnosu na osnovnu školu, u srednjoj se osjećam slobodnije i zanimljivija su predavanja.
Jovana Gudalović
Učenik
Gledam na srednjoškolski život kao na priliku da uradiš nešto za sebe što će ti uljepšati budućnost i pomoći da ostvariš svoje ciljeve.
Željana Paspalj
Učenik
Mladost je prvo poglavlje velike knjige koja se zove život.
Ana Tomić
Učenik
Vrijeme prolazi, a mi toga nismo ni svjesni dok proživljavamo svoje bezbrižne dane. Prijateljstvo i ljubav čine temelj mladosti.
Mia Ognjenović
Učenik
Srenjoškolski život ima mnogo prepreka koje treba preći da bismo postali ono što želimo.
Anđela Oroz
Učenik
Srednjoškolski život je jednostavno rečeno: lud, nezaboravan, savršen.
Boris Lipovac

Komentariši

Vaša email adresa neće biti objavljivana. Neophodna polja su označena sa *