Pravo na upis u neku od škola koje nudimao imaju učenici koji su završili deveti razred osnovne škole.

Odluku o broju učenika za upis u prvi razred donosi Školski odbor Srednjoškolskog centra ,, Ljubiša Mladenović“, a saglasnost na upis Ministarstvo prosvjete i kulture Republike Srpske.

PROCEDURA UPISA

• Izbor škole koju želite pohađati u našem Centru;
  • Intervju sa zainteresovanim učenicima i njihovim roditeljima;
  • Popunjavanje prijave za upis;
  • Dostavljanje dokumenata i potpisivanje ugovora.

IZBOR ŠKOLE

Za više informacija o školama koje možete pohađati u našem Centru, pogledajte sljedeće linkove:

Medicinska
Ekonomska
Elektrotehnička škola

• Ukoliko vam je teško da se opredjelite koju školu da upišete,
  • ukoliko ste u dilemi,
  • ili imate dodatna pitanja o pojedinim školama,
  • javite se na naše kontakt brojeve  051 379 410 i 379 411, kako biste zakazali termin za intervju
  • ili putem razgovora sa SAVJETNIKOM ZA UPIS dobili potrebne informacije.

INTERVJU SA ZAINTERESOVANIM UČENICIMA I NJIHOVIM RODITELJIMA

U prijatnom ambijentu naše Škole razgovaraćete sa direktoricom Danijelom Jokanović, dipl. psihologom, o vašim interesovanjima, planovima, očekivanjima, sklonostima i svemu što o sebi budete imali potrebu da kažete.

Imaćete priliku da iznesete utiske o vašem prethodnom školovanju, predmetima koji su vam stvarali poteškoće i onima koje zovemo omiljenim.

To će nam pomoći da kreiramo plan kako da poboljšamo vaš uspjeh, kako da vam pomognemo da najlakše učite i da vam prudimo priliku da iskoristite svoja interesovanja, sklonosti i talente.

Moći ćete da postavite pitanja koja želite, razjasnite nedoumice, otklonite dileme, pogledate prostor u kojem ćete, ako se odlučite za upis u našu školu, provesti naredne četiri godine. Imaćete priliku da upoznate neke od naših profesora, razgovarate sa njima, razgovarate sa našim učenicima, posjetite školski bife i osjetite iskrenu toplinu i dobrodošlicu.

PRIJAVA ZA UPIS

Obrasce za prijavu za upis možete preuzeti u sekretarijatu škole. Pomoći ćemo vam da ih uredno popunite.

Prije samog popunjavanja prijave, s obzirom da je broj mjesta ograničen, možete izvršiti predupis na brojeve telefona
051 379 410 i 379 411.

DOSTAVLJANJE DOKUMENTACIJE

Dokumente za upis možete dostaviti nakon objavljivanja konkursa u junskom upisnom roku.

Ukoliko slobodna mjesta za upis ne budu popunjene u junskom roku, imaćete dodatnu priliku u avgustovskom roku da dostavite svoje dokumente.

[vfb id=1]