SP skola

Srednjoškolski centar „Ljubiša Mladenović“ u svom okviru ima Medicinsku, Ekonomsku i Elektrotehničku školu.

Započeo je svoje postojanje i rad 2006. godine kao Srednja poslovna škola, prva privatna škola u Republici Srpskoj.

Osnivač Srednjoškolskog centra „Ljubiša Mladenović“ je Univerzitet za poslovni inženjering i menadžment u Banjoj Luci .

Zanimanja: MEDICINSKA SESTRA-TEHNIČAR, FIZIOTERAPEUT

Zanimanje:  EKONOMSKI TEHNIČAR

STRUKA: ELEKTROTEHNIKA
Zanimanje: TEHNIČAR RAČUNARSTVA

VIZIJA

Uz obezbjeđenje visoko kvalitetnih uslova za rad i podsticajne sredine omogućiti razvoj učenika u samosvjesnog, mladog čovjeka, sposobnog za samostalno razmišljanje, cjeloživotno učenje, lični razvoj i primjenu znanja u poslu na vlastitu dobrobit ali i dobrobit društvene zajednice.

MOTO ŠKOLE

,,Ne moraš biti bolji od drugih, budi najbolji što možeš!”

MISIJA ŠKOLE

 • Osiguravamo kvalitetno obrazovanje učenika koristeći savremeni pristup vaspitno – obrazovnom
  radu ali prijatnu podržavajuću radnu sredinu;
 • Učenik je u centru obrazovnog procesa;
 • Gradimo klimu u kojoj su svi orijentisani na uspjeh: učenici, nastavnici i učenički roditelji;
 • Učenike pripremamo za život u savremenom svijetu;
 • Podstičemo ih da budu otvoreni za nove ideje, informacije, pristup radu;
 • Njegujemo kritičko razmišljanje, stvaralaštvo i kreativnost;
 • Razvijamo i podstičemo timski rad;
 • Jačamo samopouzdanje kod svakog našeg učenika ali i kontrolu nastupa i emocija;
 • Njegujemo istinske ljudske vrijednosti i kvalitete, osposobljavamo učenike da u njima pronalaze
  smisao života;
 • Podstičemo zdravo odrastanje;
 • Njegujemo otvorenu dvosmjernu komunikaciju uz mnogo uzajamnog razumijevanja, tolerancije i
  prihvatanja različitosti;
 • Razvijamo osjećaj pripadnosti školi i grupi;
 • Podstičemo kontinuiran profesionalni razvoj zaposlenih;
 • Kvalitetno sarađujemo sa roditeljima učenika;
 • Podstičemo kontinuiran profesionalni razvoj zaposlenih;
 • Sarađujemo sa društvenom zajednicom;
 • Kontinuirano ulažemo u unapređenje uslova rada u školi;

Svojim metodama rada i odnosa prema učenicima te organizacijom mnogobrojnih vannastavnih aktivnosti nastojimo stvoriti atmosferu koja pruža mogućnost svakom učeniku da prepozna i razvije svoje sklonosti, talente, te da pobjedi lični strah od znanja.
Zahvaljujući tome, našu školu upisuju učenici kojima osnovni cilj nije sticanje diplome, već onog nivoa znanja koje će im omogućiti da se u potpunosti ostvare kao ličnosti.

Budući da znamo da je uspješan i srećan samo onaj čovjek koji obavlja poslove koje razumije, zna i voli da obavlja, te da će rezultati našeg rada biti vidljivi tek u budućnosti kroz rezultate rada i uspjeh naših učenika, odlučni smo da doslijedno nastavimo sa misijom stvaranja škole u koju će učenici rado dolaziti.

PREPORUKE RODITELJA I UČENIKA

Molimo Vas da ostavite utiske o našem Srednjoškolskom centru.

Komentare mogu ostavljati: Roditelji, Djeca, Profesori I Ostali poslovni saradnici i partneri

This Post Has 5 Comments

 1. Ljiljana Ćećez

  Poštovana direktorice , profesori, profesorice , sekretarice i ostalo osoblje , imam potrebu da vam se pisanim putem zahvalim da sve sto činite za moje djete. Kao prvo oduševljena sam radom vaših profesora i načina na koji predaju djeci , njihovom trudu da na sve moguce načine prenesu znanje na njih.Drugo , brizi o djeci , da tačno znamo gdje se dijete svake minute nalazi, što mislim da je jako bitno za njihov uzrast., tj da ako slucajno dijete nije došlo u školu da je razrednica obavijestila., treće dijete je sretno u skoli zato sto je pruzena mogucnost raznih sportova plivanje, kuglanje kao i druženje s djecom starijih razreda gdje mogu da dobiju adekvatne savjete za buduće. Ono najvažnije za mene kao majku troje djece jeste da ne moram da učim s djetetom, jer sve sto mu nije jasno bice mu obasnjeno u školi , sto nije slučaj u drugim školama , gdje ja kao majka imam dve opcije ili da sjedim s njima i učim ili da ih šaljem na instrukcije. Jos jedno najvažnije da dodam da imam jos jednog sina koji pohadja srednju državnu školu i sad sa sigurnošću tvrdim da na kraju godine isto novca izdvajam , samo sto jos provodim minimalno 3 sata dnevno učeći s njim. Mnogo vam hvala , posebno razrednici Jeleni Radanovic, koja je divna ,uvijek ljubazna , dostupna za nas roditelje ,kao i djecu, i sekretarici Biljani koja nam je tu da nas za sve obavijesti na vrijeme. Jednom rijecju DIVNI ste svi.HVALA
  S POSTOVANJEM
  LJILJANA ĆEĆEZ

 2. Dijana i Dragisa Radonjic

  Poštovani,
  Želim ovim putem da se zahvalim SC Ljubiša Mladenović, na čelu sa direktoricom , profesoricama, sekretaricom i ostalim osobljem , na izuzetnom profesionalizmu i pedagoškom pristupu svim đacima koji pohađaju ovaj Srednjoškolski centar.
  Ovim posebno želim da istaknem jer sam u prethodne četiri godine, školovanja našeg djeteta, imao priliku da se susretnem sa novim, naprednim vidom školovanja i prenošenja znanja od strane Vaših pedagoga.
  Način, ophođenje, te kako teoretska tako i praktična nastava izvođeni su po evropskim standardima, po uzoru na renomirane evropske koledže. Sama poslovna politika se pokazala kao izuzetna, jer je pristup samom đaku od strane profesora, da na najbolji način prenese znanje i vještine za koje se osposobljava dijete.Izuzetna briga i posvećenost dovode do izuzetnih rezultata i želje same djece da se posvete izučavanju željene struke.
  Vaša briga za dijete i kada nije u školi, dostupnost razrednog starješine na mobilni telefon u svako doba, pokazuju jedan ozbiljan pristup i želju da zajedno sa roditeljom učestvuje u vaspitanju i obrazovanju naše djece.Uz dužno poštovanje svim profesorima, posebno želim da se zahvalimo profesoru Branimiru Štrbcu, koji je izuzetan pedagog, razredni starješina i nadasve čovjek.
  Smatram da svaki roditelj ,koji ima objektivnih mogućnosti, bez razmišljanja treba da odabere Vaš Srednjoškolski centar i da će sigurno biti prezadovoljan Vašim pristupom i radom. Stoga ovim želimo da Vam se još jednom zahvalimo i da svim roditeljima koji imaju nedoumicu, gdje upisati svoje dijete, bez razmišljanja odaberu Vas, i sigurno se neće pokajati.
  Hvala puno, sa željom da svake godine imate sve više upisanih đaka.
  S poštovanjem, Dijana i Dragiša Radonjić.

 3. Milana

  Poštovani profesori i profesorice, direktorice i ostalo osoblje SC “Ljubiša Mladenović” ovim putem želim da vam se zahvalim na lijepom druženju, saradnji i prije svega gostoprimstvu. Vašom toplom dobrodošlicom učinili ste da se osjećam kao kod svoje kuće. Rad profesora i njihovo ophođenje prema učenicima oduševilo je mene, a i ostale učenike. Sviđa mi se prijateljski odnos sa profesorima i podrška koju nam pružaju. Maksimalno se trude da nas razumiju, savjetuju i izgrade što bolje osobe od nas. U svakom trenutku se možemo osloniti na njih i dogovoriti se o bilo čemu. Dolazim iz drugog mjesta i u ovom velikom gradu nemam nikoga, ali oni su mi kao druga porodica. Veliko vam hvala za sve organizovane aktivnosti van škole, pružili ste nam mogućnost da vidimo razna mjesta, upoznamo i druzimo se sa drugarima iz skole. Jako mi je drago što sam upisala ovu školu i nisam se pokajala ni u jednom trenutku.

  S poštovanjem, Milana Grmaš.

 4. Gordana

  Poštovani,
  kao roditelji veoma smo zadovoljni načinom na koji sprovodite nastavu i kako se ophodite prema učenicima.
  Nastava je zanimljiva, interaktivna, profesori se trude da učenicima približe gradivo kako bi ga na što lakši način mogli usvojititi.
  Cijenimo što kompletan nastavni kadar na čelu sa direktoricom, razrednicom i sekretaricom kod učenika radi na izgrađivanju ličnosti, osobina koje su vrlo bitne u današnjem poslovnom svijetu pored obrazovanja. Djeca se ne ubijaju u pojam, cijeni se njihovo dostojanstvo i različitost u karakterima.
  Dopada nam se MOTO škole “Ne moraš biti bolji od drugih, budi najbolji što možeš.”
  Takođe kvalitetno sarađivanje sa roditeljima učenika.
  Preporučili bi i drugim roditeljima koji imaju mogućnosti da upišu svoje dijete u SC “Ljubiša Mladenović”, jer će sigurno i roditelji i dijete biti zadovoljni.
  Puno Vam hvala!

  S poštovanjem
  Gordana Marinković

 5. Sabina Vidović

  Poštovana direktorice, cijenjeni profesori i ostalo osoblje ŠC „Ljubiša Mladenović“.
  Nije lako naučiti i pripremiti mlade ljude za život u savremenom svijetu. Na tom
  putu vi ste odigrali ključnu ulogu u formiranju ličnosti, ne samo mog djeteta, nego
  i ostalih, pružajući im kvalitetne uslove za rad i kvalitetno obrazovanje, koristeći
  savremeni pristup u vaspitno-obrazovnom radu.
  U današnje vrijeme, vrijeme poremećenih društvenih vrijednosti, teško je biti
  roditelj, pedagog, nastavnik, jer dijeca su produkt porodice, kućnog i školskog
  odgoja. Svaki roditelj želi najbolje svom dijetetu u skladu sa svojim mogućnostima,
  pa čak i više.
  Teško je i donijeti odluku nakon završenog 9. razreda OŠ u koju i kakvu
  srednjoškolsku ustanovu upisati dijete, a da to isto dijete s voljom nastavi
  školovanje i stekne znanje koje će mu omogućiti da se u potpunosti ostvari kao
  ličnost. Državna ili privatna srednjoškolaska ustanova je borba razuma i shvatanje
  okoline tj. predrasuda. Ukoliko odlučite da upišete dijete u ŠC „Ljubiša
  Mladenović“ znajte da vašem djetetu neće biti potrebne dodatne instrukcije iz
  predmeta, da vam djeca neće bježati sa nastave i provoditi vrijeme po kafićima i
  parkovima, a ako i pokušaju pobijeći, bićete odmah obavješteni. Znajte da neće
  biti pošteđeni ni negativnih ocjena, jer ne važe pravilo, ako platiš da ćeš proći.
  Stavite djecu ispred sebe razgovarajte i pružite im šansu da postanu odgovorni
  ljudi, od znanja i pera. Roditelji učenika i budućih učenika ove srednjoškolske
  ustanove, pokušajte mi vjerovati da svaka konvertibilna marka uložena u
  školovanje mog ili vašeg djeteta, je jedini kredit koji se isplati u životu.

Leave a Reply