Волонтерска акција Савјета ученика у прикупљању половног текстила

У периоду од 15.03. до 30.03. 2023. године Савјет ученика СЦ „Љубиша Младеновић“ организује волонтерску акцију прикупљања половног текстила који ће затим донирати удружењу грађана „Мозаик пријатељства“ Бања Лука.

На овај начин ученици пружају подршку пројекту „Хљеб од текстила“, који је започет у јулу 2015. године, а чији је примарни циљ обезбјеђење средстава за самоодрживост јавних кухиња. “Хљеб од текстила” је еколошко-социјални пројекат у коме се свакодневно скупља половна одјеће на подручју Бањалуке и Сарајева. Пројекат је покренула хуманитарна организација „АДРА“ у сарадњи са НВО „Руке“ из Сарајева и удружењем грађана „Мозаик пријатељства“ из Бањалуке.

Са жељом да покажу да су велике промјене могуће уз само мало воље покренули су овај пројекат са минималним оперативним буџетом и великом волонтерском снагом. Уколико посједујете одјећу коју више не носите, те је желите донирати, можете се и ви придружити волонтерској акцији.

У Бањој Луци, 13.03.2023. године

Ана Галић мр, координатор Савјета ученика