Завршетак волонтерске акције Савјета ученика у прикупљању половног текстила

Данас, 04.04.2023. године, Савјет ученика СЦ „Љубиша Младеновић“ посјетио је удружење грађана „Мозаик пријатељства“ Бања Лука, те уручио прикупљени материјал који су ученици сакупљали у волонтерској акцији у периоду од 15.03. до 30.03. 2023. године.

Ученике је дочекао предсједник удружења „Мозаика пријатељства“, Мирослав Субашић, те се захвалио на донацији.

На овај начин ученици су пружили подршку пројекту „Хљеб од текстила“, који је започет у јулу 2015. године, а чији је примарни циљ обезбјеђење средстава за самоодрживост јавних кухиња. “Хљеб од текстила” је еколошко-социјални пројекат у коме се свакодневно скупља половна одјеће на подручју Бањалуке и Сарајева. Пројекат је покренула хуманитарна организација „АДРА“ у сарадњи са НВО „Руке“ из Сарајева и удружењем грађана „Мозаик пријатељства“ из Бањалуке.

У Бањој Луци, 04.04.2023. године

Ана Галић мр, координатор Савјета ученика