Уређење школске библиотеке поводом Свјетског дана књиге

Свјетски дан књиге и ауторских права обиљежава се 23. априла сваке године као симболичан датум у свјетској књижевности јер су тога дана 1616. године умрли Мигел де Сервантес, и Вилиам Шекспир.

Тим поводом су ученици Савјета ученика СЦ “Љубиша Младеновић” Бања Лука својим добровољним радом дали свој допринос у уређивању и каталогизацији архива школске библиотеке.

УН-ова организација за образовање, науку и културу УНЕСЦО, обиљежава Свјетски дан књиге и ауторских права уз помоћ бројних издавача, књижара, учитеља и стручњака за комуникације. УНЕСЦО жели свакога, а посебно младе, подстаћи на читање, те промовисати издаваштво и заштиту интелектуалног власништва путем заштите ауторских права. Одлука о обиљежавању Свјетског дана књиге и ауторских права донесена је на Општој конференцији УНЕСЦО-а одржаној у Паризу 1995. године.

Фото: Анђела Божић, Јована Икаловић, ученици II 2 разреда

У Бањој Луци, 28.04.2023. године