Omladina Crvenog krsta

Formirana organizacija Crvenog krsta u Srednjoškolskom centru “Ljubiša Mladenović” pod nazivom OMLADINA CRVENOG KRSTA.

Postojanje i djelovanje Crvenog krsta u srednjim školama ima izuzetan značaj. Prostor za aktivnosti ove organizacije su mnogobrojne i veoma raznovrsne.

Prema veličini populacije srednjoškolci mogu da budu najbrojniji dobrovoljni davaoci krvi, nosioci i realizatori više zdravstvenih i socijalnih programa.

Po starosnoj dobi, predispozicijama koje posjeduju za humanitarni rad, i institucijama u kojima se nalaze, sadržani su svi preduslovi za zanimljiv i uspješan rad na realizaciji programskih zadataka Crvenog krsta.

Istovremeno,  koliko god je ovaj uzrast značajan za Crveni krst, toliko je i ova humanitarna organizacija korisna i zanimljiva za srednoškolce. Pored svih drugih aktivnosti koje Crveni krst nudi ovom uzrastu, izuzetno je zanimljivo razvijanje prijateljstva i saradnje u užem i širem okruženju.

S ciljem motivacije što većeg broja učenika naše škole  da se uključe u različite programske aktivnosti, te da kroz volonterski rad daju svoj doprinos u realizaciji programa i projekata koje sprovodi Crveni krst,formirana je  organizacija Crvenog krsta u Srednjoškolskom centru ,,Ljubiša Mladenović” pod nazivom OMLADINA CRVENOG KRSTA.

Ciljevi Omladine Crvenog krsta su:

• razvijanje zdravih stilova života među mladima,
  • promocija humanih vrijednosti i značaja humanitarnog rada,
  • povećanje broja mladih volontera Crvenog krsta,
  • prevazilaženje konflikata mirnim putem – razvijanje tolerancije, smanjenje nasilja među mladima,
  • poštovanje različitosti – kulturnog identiteta,
  • razvijanje i unapređivanje različitih životno korisnih vještina, sposobnosti, kreativnosti kod mladih,
  • razvijanje „vršnjačke edukacije“.

Sadržaj rada Omladine Crvenog krsta:

• Obuka i takmičenje u pružanju prve pomoći
  • Dobrovoljno davalaštvo krvi
  • Zdravstveno vaspitanje i obrazovanje
  • Zaštita životne sredine
  • Izleti u prirodi
  • Socijalne aktivnosti
  • Velike tradicionalne akcije i manifestacije u Crvenom krstu

Članovi Omladine Crvenog krsta u Srednjoškolskom centru “Ljubiša Mladenović” su:

1. Lana Kondić
  2. Tanja Katić