Ученици као чланови жирија на овогодишњем 12. Кеза фесту ’23.

У петак, 24.03.2023. године отворен је 12. позоришни фестивал „Кеза фест“ у Дому омладине Бања Лука, представом „Мали принц“, а у организацији ДИС позоришта младих Бања Лука.

Новина коју су ове године одлучили да уведу јесте да у „жири публике“ уврсте средњошколце, како би дали свој суд као вршњачки гледаоци. Ученици Савјета ученика СЦ „Љубиша Младеновић“ су се радо одазвало овом позиву.

„Све представе су у времену изван школских обавеза, а искуство које добију могуће је примјенити на будуће сличне пројекте“, саопштила је Јелена Марковић испред ДИС позоришта.

Овај Фестивал уврштен је у календар манифестација од значаја за Град и суфинансира се средствима Града. Ријеч је о најбољим представама у региону које реализују омладинске (средњошколске) групе под вођством професионалних умјетника.

У Бањој Луци, 27.03.2023. године

Ана Галић мр, Координатор Савјета ученика