УЧЕНИЦИ СЦ „ЉУБИША МЛАДЕНОВИЋ“ НА ТЕАТРУ ПОЕЗИЈЕ

Ван школе раде на културном уздизању своје заједнице

Савјет ученика СЦ „Љубиша Младеновић“ Бања Лука дочекује прољеће радно, а овај пут ријеч је о ангажману посвећеном сарадњи на културном плану у својој заједници. Наиме, ријеч је о Театру поезије који се одржава у Културном центру Бански Двор Бања Лука, а у организацији Удружења Императив, чије је прво вече одржано овај уторак, са почетком у 17:30 часова.

Театар поезије окупља љубитеље домаће поезије, те на тај начин проширује свој дугогодишњи програм „Поезију ће читати сви“. Његови полазници, који су се могли пријавити на адресу Удружења Императив до 20.02.2023. године, учиће како да изговарају поезију и како креирати сценски приказ поезије. Водитељ ове бесплатне радионице је глумица Миљка Брђанин.

Ученици средњошколског центра „Љубиша Младеновић“ настављају одличним темпом рад Савјета ученика и у другом полугодишту, те се поред анимирања хуманих потреба укључују и у пријеко потребан културни допринос  у раду своје шире заједнице.

У Бањој Луци, 09.03.2023. године

Ана Галић мр, координатор Савјета ученика