ЦРВЕНИ КРСТ БАЊА ЛУКА

Промоција добровољног даривања крви

Црвени крст Бања Лука данас је 13.03.2023. године у просторијама Средњошколског центра „Љубиша Младеновић“ одржао едукацију по питању најзначајније активности коју Црвени крст спроводи у средњим школама, а то је добровољно даривање крви.

Ученици су на овај начин традиционално ушли у прољетни циклус акције добровољног даривања крви, која се одржава два пута годишње, на јесен и у прољеће.

Том приликом је  Далибор Ђајић испред Црвеног крста одржао предавање о важности овог хуманог чина, а подијелио је и промо материјал, те заказао термине за волонтере који су се и овај пут одазвали овом позитивном примјеру хуманости на дјелу.

Подсјетимо се: Добровољни давалац крви може бити свака здрава особа, мушког и женског пола, старости између 18 и 65 година. Мушкарци могу дати крв свака 3 мјесеца, а жене свака 4 мјесеца. Крв не треба да дају људи који тренутно примају терапију или имају акутну или хроничну болест. Давање крви није болно, не ствара навику и не штети организму.

У Бањој Луци, 13.03.2023. године

Ана Галић мр, координатор Савјета ученика