Učenici Srednjoškolskog centra „Ljubiša Mladenović“ u stručnoj posjeti kompaniji „Lanaco“ Banja Luka

Učenici Srednjoškolskog centra „LJubiša Mladenović“ posjetili su jednu od vodećih regionalnih kompanija IT sektora „Lanaco“, gdje su se upoznali sa radom kompanije, njenim aktivnostima i projektima.

Imali su priliku da vide procer softverske kompanije, radno okruženje, da upoznaju zaposlene i način na koji funksioniše njihov timski rad.

Takođe učenici su se upoznali i sa programima edukacije koje Lanaco
organizuje u sklopu Edukativnog Centra.Te programe će kao učenici SC „LJubiša Mladenović“ u okviru ugovora o saradnji koji je sklopio Osnivač SC „LJubiša Mladenović“ moći pohađati.
Polaznici obuka i radionica imaće priliku da usvoje najnovija znanja i vještine iz IT i povezanih oblasti, koje su neophodne za sticanje stručnih kompetencija i bolje pozicioniranje na globalnom tržištu rada.

Upoznaće se i sa radom ITivity softverske akademije, koja je jedinstvena prilika da mladi, dođu na vrijeme i na pravi način u kontakt sa najbitnijim aspektima procesa softverske industrije.