Film po izboru učenika – nova aktivnost u našoj školi

Film po izboru učenika – Upravo je tako naziv još jedne aktivnosti naše škole SC “Ljubiša Mladenović”.

Naime, učenici svih razreda i odjeljenja biraju film koji žele da gledaju u toku jednog mjeseca. Sadržaj filma treba da bude edukativnog, ali i zanimljivog tipa.

Ovog puta, učenici su u konsultaciji sa školskim psihologom i profesoricom srpskog jezika izabrali da gledaju domaći film „Šešir profesora Koste Vujića“.

Sama radnja filma prilagođena je baš njihovom tinejdžerskom uzrastu. Učenicu su pomno gledali film dva sata.

Bilo je puno smijeha, ali i pokoja suza (posebno na kraju filma).

U mnogim od njih film je probudio ona najljepša i najvrednija osjećanja koja možemo da steknemo u školi sa svojim školskim drugarima.

Kažu da ih mnogo boli pomisao da će se jednog dana i njihov razred rastati, te krenuti svakako svojim putem.

Do tada, nećemo tugovati nego ćemo zajedno sa našim đacima iskoristiti svaki školski dan na najbolji mogući način, baš kao i što sada trenutno radimo.

Kako nam je bilo na filmu, pogledajte na video snimku, kao i na fotografijama u prilogu.