ŠKOLSKO VOLONTIRANJE „Budimo humani“

Učenici Savjeta učenika srednjoškolskog centra „Ljubiša Mladenović“ su proteklog vikenda volontirali u sklopu akcije „Budimo humani“, koju organizuje Mozaik prijateljstva iz Banjaluke.

Akcija je preduzeta s ciljem prikupljanja osnovnih prehrambenih namirnica kao i higijenskih artikala kako bi najugroženiji sugrađani primili osnovne pakete za vrijeme prazničnih dana. Akcija je sprovedena u 11 marketa širom Banjaluke, a svi zainteresovani mogu da se odazovu pozivu koji traje čitav oktobar.

Učenici su darivanjem slobodnog vremena, znanja i entuzijazma značajno doprinijeli razvoju školske zajednice te podstaknuli mnoge učenike na aktivno djelovanje u svojoj školi i okruženju.

Foto: Anđela Božić i Jovana Ikalović, učenici II 2 odjeljenja

U Banjoj Luci, 09.10.2022. godine