SVJETSKI DAN BORBE PROTIV SIDE 1.decembar.2015.g.

  • Post category:Vijesti

Članovi Savjeta učenika Srednjoškolskog centra „Ljubiša Mladenović“ su svim učenicima u školi održali kratko predavanje i podijelili brošure sa porukama o uzrocima, načinima prenošenja, simptomima, dijagnozi i liječenju SIDE i na taj način obilježili ovaj dan.

Takođe su od crvene trake, koja simbolizuje solidarniost sa HIV pozitivnim osobama, pripremili i bedževe za sve učenike i profesore.

Učenici su imali priliku i da prisustvuju predavanju, koje je ovim povodom održano u amfiteatru Univerziteta PIM.

Na ovaj način smo poslali poruku svim učenicima i profesorima naše škole da je pored toga što na ovaj dan iskazujemo podršku oboljelima, važno izgraditi i svjesnost o tome koliko je SIDA opasna, kako se prenosi i koje su metode zaštite.