Dobrovoljno davanje krvi

Učenici Srednjoškolskog centra “Ljubiša Mladenović“  učesnici u humanitarnoj akciji dobrovoljnog davanja krvi

Za učenike četvrtog razreda Medicinske i Ekonomske škole u četvrtak, 23.03.2017. godine održano je predavanje na temu „Dobrovoljno davanje krvi“.

Gost predavač je bila  gospođa Koviljka Vlaški, saradnik za zdravstvenu djelatnost u Crvenom Krstu u Banjoj Luci.

Cilj predavanja je, prije svega, bio podizanje svijesti o važnosti dobrovoljnog davanja krvi.

Učenici su tokom predavanja dobili niz informacija o tome ko može biti dobrovoljni davalac krvi, kako postati dobrovoljni davalac, koliko često osoba može dati krv i koji uslovi prethodno moraju biti ispunjeni. Razgovarano je i o pravilima ponašanja dobrovoljnih davalaca prije i poslije davanja krvi, načinima i trajanju procedure.

Predavanje je izazvalo veliko interesovanje kod naših učenika, pokrenulo mnogo pitanja, pozitivne komentare i sigurno motivacijski djelovalo na učenike.