Idemo u srednju!

Idemo u srednju!

Kako bi prvi susret sa  srednjom školom bio pun pozitivnog i opuštenog raspoloženja, kako bi taj dan ostao u lijepom sjećanju našim đacima, pripremili smo za njih radionicu, čiji je sadržaj bio veoma interesantan. Budući da znamo da sa velikim uzbuđenjem i pozitivnom tremom naši đaci čekaju prvi dan škole, sustret sa novom sredinom, novim drugarima i profesorima, cilj ove radionice je i bio da se učenici opuste i osjećaju prijatno u novoj sredini. Osim toga ovom radionicom smo željeli da učenicima ukažemo na to da svaki srednjoškolac dolazi u školu sa nekim brigama i da svaka od tih briga sigurno ima svoje rješenje, tako da nije nista neobično i čudno to što i oni danas dolaze sa istim ili sličnim brigama.

Đaci su  sa osmijehom dočekali prvi dan škole i srećni što su sad dobili ulogu odraslih momaka i djevojaka.

Od danas oni imaju još jednu obavezu u životu i ne sumnjamo da će marljivo obavljati zadatke koji budu pred njih postavljeni, da će uspješno savladavati nastavno gradivo i da će aktivno učestvovati u svim aktivnostima u školi.

Srećno!