Inost mladih 2016 – ZLATNA PLAKETA!

Učenici medicinske škole SC „Ljubiša Mladenović“, pod mentorstvom profesorice Jelene Radanović, su nagrađeni zlatnom plaketom na Izložbi ideja, inovacija i stvaralaštva „INOST MLADIH 2016“ za projekat pod nazivom „Prirodna kozmetika“.

Cilj ovog projekta je bio podizanje svijesti o upotrebi i mogućnostima sredstava iz bogatih prirodnih resursa radi poboljšanja kvaliteta života.

U našoj školskoj laboratoriji vrijedno smo radili na izradi preparata za njegu kože kao što su prirodni sapuni, balzami za usne i kreme za ruke. Za izradu se koriste prirodna ulja, poput maslinovog, kokosovog, ulja ricinusa, te ostali posebno odabrani sastojci kao što su biljni glicerin, pčelinji vosak, med i mnogi drugi.

Kao krajnji rezultat smo dobili preparate od potpuno prirodnih sastojaka koji su jednako efikasni kao i preparati poznatih kozmetičkih brendova.