ODRŽAN OKRUGLI STO NA TEMU ,, PAMETNA KUPOVINA – PAMETAN POTROŠAČ“

Povodom obilježavanja Dana potrošača, u ponedjeljak, 16.marta 2015. godine, u organizaciji sekcije ,,Mladi ekonomisti“, održan je Okrugli sto na temu ,,Pametna kupovina – pametan potrošač“.

Cilj ove aktivnosti je bio dati priliku učenicima da, kroz otvorenu i slobodnu raspravu, razmjenu znanja i iskustava, razvijaju svijest o značaju zaštite prava potrošača.

Poseban doprinos radu, dali su uvaženi gosti, učesnici Okruglog stola, predstavnici udruženja za zaštitu potrošača ,,Reakcija“ iz Banje Luke, Slaviša Kajkut i Dušan Srdić. Svojim savjetima i predstavljanjem brojnih primjera sa kojima se u radu Udruženja susreću, gosti su podstakli učenike na razmišljanje i ukazali na značaj odgovornog ponašanja prilikom kupovine proizvoda ili usluga.

Članovi Novinarske sekcije naše Škole budno su pratili cijeli događaj i zabilježili najzanimljivije momente.