Posjeta Narodnoj i univerzitetskoj biblioteci Republike Srpske

  • Post category:Vijesti

Kriza čitanja je veoma prisutna u savremenom svijetu i prijeti da ugrozi temeljne vrijednosti društva. Ne treba zaboraviti da je nečitanje povratak u neznanje, a da knjige i biblioteke nikada ne izlaze iz mode.


Da bi se u to uvjerili, učenici naše škole, zajedno sa profesoricom srpskog jezika, posjetili su Narodnu i univerzitetsku biblioteku Republike Srpske. Ljubazni domaćini su nam na detaljan način objasnili način klasifikacije knjiga i predstavili ukupan bibliotečki fond.

Ono što je učenike posebno interesovalo jeste način učlanjenja u biblioteku, kao i naslovi koji su najčitaniji. Svako je, u skladu sa svojim interesovanjima, pronašao nešto za sebe i što je najbitnije shvatili su da je od izuzetne važnosti njegovati kulturu čitanja.