Potpisan sporazum PIM univerziteta i Agencije za osiguranje Republike Srpske o poslovnoj saradnji

PIM univerzitet i Agencija za osiguranje Republike Srpske, 25. juna 2015. godine potpisali su Sporazum o poslovnoj saradnji o uspostavljanju i realizaciji edukativno-projektnih aktivnosti u cilju razvoja tržišta osiguranja i visokog obrazovanja u Republici Srpskoj.

Sporazum predviđa saradnju u pet segmenata, i to:

  • obavljanje stručne prakse studenata Ekonomskog i Pravnog fakulteta PIM univerziteta i učenika Ekonomske škole Srednjoškolskog centra „Ljubiša Mladenović“ PIM univerziteta u Agenciji za osiguranje Republike Srpske;
  • stručna predavanja iz oblasti osiguranja koja će za studente PIM univerziteta i učenike Srednjoškolskog centra „Ljubiša Mladenović“ organizovati Agencija za osiguranje Republike Srpske;
  • zajedničko organizovanje stručnog usavršavanja zaposlenih u oblasti osiguranja;
  • zajedničko organizovanje okruglih stolova, javnih tribina i naučnih konferencija iz oblasti osiguranja;
  • zajedničko učešće u aplikaciji i realizaciji naučno – stručnih projekata.

 

Članak iz Dnevnog lista “Glas Srpske” 26.06.2015. godine

Sporazum PIM I Agencija za osigurenje RS