PREDAVANJE NA TEMU: „ESPERANTO – JEZIK PRIJATELJSTVA“

  • Post category:Vijesti

Gradsko esperanto društvo „La Mondo“ će u srijedu 26.11.2014. godine u 12:30 u Amfiteatru PIM univerziteta održati zanimljivo predavanje o Esperanto jeziku. Esperantisti širom svijeta dan rođenja tvorca Esperanto jezika Lazara Ludoviga Zamenhofa obilježavaju kao Dan Zamenhofa. Banjalučki esperantisti svake godine tim povodom organizuju razne događaje kao što su: prigodna predavanja, promocije knjiga, mini koncerti, izložbe i sl.

Pozivamo sve zainteresovane učenike, studente i profesore SC „Ljubiša Mladenović“ da dođu na predavanje o Esperanto jeziku koje je nazvano „Esperanto-jezik prijateljstva“, a koje će održati poznati banjalučki esperantista Mićo Vrhovac.

Upoznajte se sa prednostima Esperanta i esperantista danas, te na koji način možete da naučite ovaj međunarodni jezik.

 

 

PREDAVANJE NA TEMU: „ESPERANTO – JEZIK PRIJATELJSTVA“

Predavač: Mićo Vrhovac

26.11.2014. u 12:30

Amfiteatar PIM univerziteta

Svi zainteresovani će imati priliku da se prijave i pohađaju kurs za početnike koji će početi u januaru 2015. god.

GRADSKO ESPERANTO DRUŠTVO „LA MONDO“

E-mail: lamondo@blic.net

w.w.w.esperanto.rs.ba/lamondo

tel:065/904-875