UČENICI ČETVRTIH RAZREDA DOBROVOLJNI DAVAOCI KRVI

Učenici četvrtih razreda srednjoškolskog centra “Ljubiša Mladenović” Banja Luka danas, sa početkom u 09:00 časova, 13.10.2022. godine sproveli su akciju dobrovoljnog davanja krvi u JZU Zavodu za transfuzijsku medicinu Republike Srpske u organizaciji Savjeta učenika.

Dan ranije učenici su imali priliku odslušati predavanje Dalibora Đajića, predstavnika Crvenog krsta Banja Luka, koji im je objasnio da je darovana krv jedinstven poklon jedne osobe drugoj i da svakodnevno raste broj bolesti koje iziskuju liječenje lijekovi od krvi.

Akciji dobrovoljnog davanja krvi su se odazvali učenici IV 1, 2 i 3 odjeljenja, a davaocima će biti uručene knjižice i priznanja u svrhu društvenog vrednovanja davatelja krvi.

Podsjetimo se da se krv ne može proizvesti vještačkim putem. Jedini izvor tog dragocjenog lijeka je zdrav čovijek.

Zahvaljujmo se mladim humanistima koji su činom darivanja krvi poklonili djelić svoga zdravlja i time obogatili našu zajednicu za još jedan osmijeh. Zajedno gradimo snagu humanosti i plemenitosti.

dobrovoljno davanje krvi (1)
Foto: Dario Račić, učenik IV 1 odjeljenja

U Banjoj Luci, 13.10.2022. godine                        

Ana Galić mr, koordinator Savjeta učenika