Radionica – Izgradimo mir online

Naši učenici prisustvovali su online radionici “Izgradimo mir online!”.

Naši učenici prisustvovali su online radionici “Izgradimo mir online!” koju je organizovalo Udruženje za društvena istraživanja Global analitika.

Upoznajmo se da bismo se bolje razumjeli” bio je slogan današnje radionice.

Na današnjoj radionici, između ostalog, učenici su čuli sljedeće:

▪️Da bismo imali progres u društvu i zajednici potrebno je da se upoznamo, da se razumijemo, da se poštujemo i međusobno uvažavamo, bez obzira na različitosti.

▪️Religija je privatna stvar i svako ima pravo na svoj izbor. Zbog toga ne smijemo graditi predrasude i stereotipe prema drugim religijama i njihovom običajima.

▪️Cilj ove radionice i ovog jeste umrežavanje mladih ljudi iz svih dijelova Bosne i Hercegovine, upoznavanje sa pluralizmom religija koje postoje u svijetu.

Zarad bolje budućnosti neophodno je da gradimo mostove prijateljstva i mira.

Želimo da pohvalimo sve naše učenike SC “Ljubiša Mladenović” koji su prisustvovali radionici i aktivno učestvovali u dijalogu kako između sebe, tako i sa ostalim učesnicima iz različitih gradova Bosne i Hercegovine.