Svjetski dan srednjoškolaca i studenata

  • Post category:Vijesti

„IDEMO NA MARS, A MOŽDA I DALJE“

Kroz akciju „Idemo na mars, a možda i dalje“ i ove školske godine, učenici i profesori Srednjoškolskog centra „Ljubiša Mladenović“ obilježili su Svjetski dan srednjoškolaca i studenata. Cilj ove akcije bio je da se učenici stave u ulogu profesora, a profesori u ulogu učenika.

U ulozi direktora se našao učenik Vladimir Hrvaćanin, u ulozi sekretara učenica Darija Milanko, a učenica Milana Vučenović je bila u ulozi pedagoga.

Učenici, Benjamin Vidović, Tanja Katić, Vanja Purišić, Dejan Šurlan, Luka Petrović, Nikola Despotović, David Šurlan, Ognjen Radonjić, Danijela Škorić, Milica Ikalović, Ana Antonić, Stefan Vukmir, Nikola Mirković, Darijo Milanko, Velobor Dračina, Anđela Oroz, Ivona Majstorović i Lana Kondić, su bili u ulozi svojih profesora.

Tako su se ovaj dan profesori našli u školskim klupama, a učenici za katedrom i u kancelarijama, obavljajući dužnosti direktora, pedagoga, profesora i sekretara.

Svi učesnici su veoma zadovljni ovom aktivnošću, a učenici zaključuju da biti profesor nije nimalo lak zadatak.