Učenica naše škole Minja Vranješ učestvovala na smotri Besjedništva u Beogradu

  • Post category:Vijesti

         Trinaesta smotra duhovnog besjedništva srednjoškolaca održana je u Beogradu u Hramu Svetog Jovana Vladimira. Srpska pravoslavna crkva već trinaestu godinu zaredom organizuje ovakav vid okupljanja mladih ljudi kojima na takav način pruža priliku da iskažu svoj talenat u pisanju i govorništvu. U izabranoj grupi od 12 učesnika srednjoškolaca iz: Beograda, Novog Sada, Kragujevca i Sremske Mitrovice, našlo se i ime naše učenice Minje Vranješ.

     Minja je učenica četvrtog razreda SC „Ljubiša Mladenović“. Na ovogodišnjem takmičenju u besjedništvu, koje organizuje PIM univerzitet, osvojila je drugo mjesto sa besjedom na zadanu temu „Ne učimo za školu, nego za život“. Ovaj uspjeh joj je omogućio da se prijavi na Smotru besjedništva u Beogradu. Na Smotri su učestvovali najbolji učenici raznih srednjih škola: Bogoslovije, Vojne gimnazije, Srednje škole za ekonomiju, Pravno-poslovne škole i još mnogih drugih. Ovo besjedništvo nije bilo takmičarskog tipa, već je prevashodno cilj bio da se njeguje lijepa riječ, iskaže sposobnost usmenog izlaganja i naravno da se mladima da mogućnost da iskažu svoje mišljenje.Minjin nastup je privukao veliku pažnju i pobrao mnogobrojne komplimente, ne samo njenim načinom interpretacije nego i veoma kvalitetnim porukama koje je Minja kroz svoju besjedu prenijela publici.

Minjinu besjedu možete pročitati u prilogu.

Ne_ucimo_za_školu_nego_za_život MINJA