Održana je prva runda trećeg međunarodnog takmičenja iz engleskog jezika – HIPPO INTERNATIONAL COMPETITION.

HIPPO – 3rd INTERNATIONAL COMPETITION IN ENGLISH LANGUAGE

Connecting Through Knowledge

Bosnia & Hercegovina, Bulgaria, Croatia, Italy, Slovenia, Serbia, Macedonia, Montenegro

U subotu, 14.3. 2015. održana je prva runda trećeg međunarodnog takmičenja iz engleskog jezika – HIPPO INTERNATIONAL COMPETITION.

Ovo takmičenje obuhvata učenike srednjih škola iz osam država: Bosne i Hercegovine, Bugarske, Hrvatske, Italije, Slovenije, Srbije, Makedonije i Crne Gore. Ove godine, po prvi put, u takmičenju je učestvovala i naša Škola i to učenice Minja Vranješ iz IV1 i Teodora Grajic iz III1, u pratnji profesorica Danke Milijašević i Jelene Kuzmanović.

Domaćin takmičenja za naše učenike je bila Srednja škola Čelinac, kao jedan od akreditovanih centara. Takmičenje je obuhvatilo vještine čitanja, slušanja i pisanja. U osam zemalja učesnica prijavljeno je više hiljada učesnika, a 60 najboljih, koji ostvare najveći broj bodova u prvoj rundi, biće pozvano na finalnu rundu, u Italiju, u Lido di Jesolo, 9.i 10, maja ove godine.