Međunarodni dan prava djeteta

  • Post category:Vijesti

Djeca su najosjetljivija društvena grupa kojoj je potrebna  zaštita, a čovječanstvo duguje djeci najbolje što ima. Dječja prava su osnova u izgradnji naprednog društva.

Međunarodni dan dječjih prava obilježava se u cijelom svijetu od 20. decembra 1989. godine i na specifičan način podsjeća javnost i ustanove na potrebu zaštite maloljetnika od zloupotrebe, nasilja i različitih oblika diskriminacije.

Na poziv Ministarstva prosvjete i kulture Republike Srpske učešće u obilježavanju ovog dana imali su i učenici Srednjoškolskog centra “Ljubiša Mladenović”. Savjet učenika naše škole predstavio je dječja prava na zanimljiv i kreativan način uz jasnu poruku U NAŠIM RUKAMA JE SVEMIR.

U pripremi i izradi panoa učestvovali su Nikola Marinković, Danijel Gagula i članovi Savjeta učenika: Dario Milanko, Vladimir Hrvaćanin, Lana Kondić, Tatjana Predić, Saša Vicanović, Marko Vidović, Angela Kalaba, Iliana Jokić.