Učenici na kreativan način predstavili najljepše stihove i misli velikog pjesnika i diplomate Jovana Dučića

Podsticanje interesovanja i želje za čitanjem, istraživanjem, ali i razvijanje želje za estetskim doživljajem nastojimo ostvariti kroz različite aktivnosti u našoj školi, a kreatori ideja su i sami učenici.

U želji da pokažemo kako čitanje uzdiže dušu i bogati našu ličnost,nastala je izložba posvećena Jovanu Dučiću, pjesniku i velikom diplomati.

Učenici su sakupili podatke o životu i stvaralaštvu velikog pjesnika XX vijeka, napravili izbor poezije, te najljepših misli koje nam je ostavio Dučić.

Danas, kada smo okrenuti uticaju društvenih mreža, dobro je vratiti se knjigama koje nam otkrivaju zaboravljene priče iz davnih vremena, upoznaju nas sa kulturom, obogaćuju naš vokabular i um, poručili su učenici ovom lijepom izložbom.